Medžių kirtimo įstatymas
Nuo liepos privaloma gauti savivaldybės valdininkų leidimą, jei norima net ir privačioje valdoje nugenėti didesnį medį ar jį nupjauti.
Aplinkos ministerijos (AM) iniciatyva ir privačioje žemėje augančius medžius – didesnio nei 30 cm skersmens kaime ir didesnio nei 20 cm skersmens mieste – Vyriausybė pripažino saugotinais.
Todėl be valdžios leidimo ir šakos nuo jų nupjauti negalima, o tai padariusiems asmenims grės administracinės baudos iki 300 eurų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Nuo liepos pradžios įsigaliojo nauji reikalavimai norintiems genėti ar pašalinti medžius bei krūmus. Anksčiau privačioje namų valdoje tai daryti buvo galima be savivaldybės išduoto leidimo, o nuo šių metų vidurio tokie leidimai privalomi.
Leidimų kirsti ar genėti medžius nereikia, jeigu norima nugenėti arba nupjauti invazinių rūšių medžius bei krūmus, taip pat jei jie bus nudžiūvę, stichinių nelaimių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, sužaloti žvėrių, taip pat tam tikrose zonose.
Leidimus kirsti medžius ir krūmus privačioje žemėje išduoda savivaldybių administracijos per 30 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.
Pasak aplinkos ministro Kęstučio Navicko, sugriežtinti medžių kirtimo reglamentavimą namų valdose ryžtasi siekiant užtikrinti miesto medžių ir želdynų apsaugą.
„Pastarųjų metų aktualijos rodo didelį visuomenės ir savivaldybių specialistų nerimą dėl miestuose padaugėjusių želdinių niokojimo atvejų: privačiose erdvėse iškertami seni vertingi medžiai, naikinamos istorinės parkų alėjos, masiškai kertami gatvių medžiai. Laikas įjungti stabdžius“, – aiškino K. Navickas.