Suaugusių švietimo savaitė


Šių metų suaugusiųjų mokymosi savaitės temai „Mokymosi galia ir žavesys“ Vilkijos miesto bibliotekoje lapkričio mėn.23 d. buvo organizuota popietė „kiekvieno žmogaus misija gyventi tobulėjant“ .
Pirmoji popietės dalis buvo skirta Ievos Simonaitytės , Mažosios Lietuvos metraštininkės kūrybai ,jos išskirtiniams lietuvninkų likimams ir Klaipėdos krašto savitumui. Ji buvo Ieva Simonaitytė-lyg pušis vidur lauko .Galinga ,tvirta. Popietės dalyvės pasirinko ir skaitė ištraukas iš kiekvienai širdžiai artimo kūrinio. Citavome ir aptarėme „Aukštųjų Šimonių likimus“, „Pavasario audroj“, „Vilių Karalių“, „PIkčiurnienę“, „Paskutinę Kūnelio kelionę“. Pasidžiaugėme Klaipėdos krašto dukters mums paliktu kūrybiniu lobiu, kuri patyrusi daug blogio ,grūmėsi dėl savo vietos .Užsigrūdino. Ji tapo-Simonaitytė
Antrąją popietės dalį ,smalsumo vedini, paskyrėme vilnos vėlimo ir juostų audimo paslaptims. Vilkijietė tautodailininkė Rita Budrevičienė supažindino ir paaiškino ,kokių grožybių galima sukurti iš vilnos, pradedant karšimu. Tai amatas, kurį neabejotinai reikėtų priskirti tautiniam paveldui. Tai nėra lengvas , nemaža kruopštumo ir išmonės reikalaujantis darbas.
Įdomu buvo prisiliesti prie tautinių juostų audimo. Rita nemažai jų yra priaudusi. Ji tikra savo srities meistrė. Šį kartą pamokė kaip nusiausti paprastutę vytinę juostelę, supažindino su juostų audimo pradmenimis. Popietę paįvairino smuikininkės Gražinos Normantienės atliekami kūriniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© PigiosSvetaines.lt