Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimas Vilkijoje


Vasario 16-sios minėjimas prasidėjo šv. mišiomis Vilkijos bažnyčioje.
Vasario 16-ąją svečiai ir vietos bendruomenė, pasipuošusi Vilkijos žemės ūkio mokyklos ir neįgaliųjų sąjunga „Viltis“ pagamintais puikiais suvenyriniais ženkleliais, po šv. Mišių, suskambus bažnyčios varpams, susiliejusiems į šventinį visos Lietuvos bažnyčių varpų gaudesį, susirinko šventoriuje. Čia visus pasveikino miesto seniūnas Kazys Bačėnas. Lietuvos šaulių sąjungos garbės sargybos kuopos šauliai prie paminklinio suolelio Vyties kryžiaus kavalieriams atliko tris salves, skirtas Lietuvos laisvės kovotojams, Lietuvos tautai ir Lietuvos valstybei. Mažiausiems vietos gyventojams paleidus į dangų šimtą trispalvių balionų.

Šventės video

AB ,,Gija“ atstovai įteikė krašto seniūnui Arūnui Bačiūnui išskirtinio dydžio Lietuvos vėliavą, kurią žmonės nešė į Ringovės piliakalnį. 
Šventinės eisenos dalyviams užnešus 70 metrų ilgio Lietuvos trispalvę į piliakalnio viršūnę, papuoštą vietos kalvio Raimondo Jokimavičiaus menišku dirbiniu, simbolizuojančiu Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Nemuno kloniais ir miškais nuvilnijo ,,Tautinė giesmė“. Pasigrožėta įspūdingais vaizdais, pabendrauta tarpusavyje, pasivaišinta seniūnaitės Drąsutės Danilevičienės ant laužo verdama arbataDidingoje eisenoje iki pagrindinės miesto gatvės dalyvavo ir šventinio bėgimo ,,Šimtmečio ugnis“ dalyviai. Prie Ringovės piliakalnio bėgikams, įveikusiems 5 km. atstumą ir uždegus laužus, buvo įteikiami vardiniai pažymėjimai ir šventinė atributika, kurios plakatinę versiją sukūrė vilkijietis Vykintas Sniečkus ir kurią dovanojo kraštietis Kęstutis Markevičius. Gausių plojimų sulaukė visi vyresniojo ir jauno amžiaus dalyviai, tarp kurių buvo ir parapijos klebonas Linas Šipavičius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© PigiosSvetaines.lt